Наші далекі предки прикрашали свої вироби найпростішими орнаментами. Людина намагалася розібратися, як влаштований світ, знайти пояснення незрозумілому, загадковому, таємничому. Вонапрагнула привернути до себе добрі сили природи, а від злих захиститися, і робила вона це за допомогою свого мистецтва.
Свої поняття про світи людина висловлювала умовними знаками: пряма горизонтальна лінія означала землю, хвиляста горизонтальна - воду, вертикальна лінія перетворювалася у дощ; вогонь, сонце зображалися хрестом. З цих елементів і їх поєднань і виникаввізерунок.
Прадавній хлібороб наділяв природні явища діями, почуттями, властивими живим істотам, зодягнув їх у форму птахів, тварин, фантастичних істот. Таким чином людина висловлювала свої уявлення про світ в образах.
Йшли століття - вишивка не зникала, а переходила з покоління в покоління.
Сонце здавна шанувалося усіма землеробськими народами. \ "Не земля родить, а небо \", - говорить прислів'я. Який ошатний, святковий вигляд мають предмети селянського побуту, прикрашені солярними колами - символами сонця!
Образ сонця займає одне з головних місць в прикрасі оселі. Сонце у вигляді круглих розеток, ромбів, коней можна знайти у різних видах народної творчості.
Селянин споконвіку жив землею. Землю, її родючість він пов'язував з образом матері. Жіноча фігура - це божество, що виражала вірування про землю, яка родить, і про жінку - продовжувачку роду. Називають цей образ по-різному: Рожаниця, Берегиня, Велика Богиня Землі, родючості, Мати - Земля, Мокоша.
Жіноча фігура завжди пов'язана з символами родючості: деревом, птахами, тваринами, сонячними знаками. Подивіться, як умовно вона вирішена. З тіла богині нерідко проростають гілки, а замість голови у неї зображення ромба - стародавнього знака сонця. Іноді її фігура нагадує дерево.
Подивіться, як перегукується цей образ у вишивці з образом глиняної баби, - такий самий жест піднятих до неба рук. На подолах таких глиняних та кам”яних фігур зображалися символи сонця, пагонів зерен. Жіноча фігура зі простягнутими угору руками символізувала єдність сил землі і неба, від яких залежало життя людини.
Прекрасним прикладом використання орнаменту є народна вишивка.
Вишивкою прикрашалися рушники, весільні підзори, скатертини, завіси, сорочки, верхній одяг, головні убори і хустки і т.д..
Існує припущення, що вишивкою прикрашалися ті частини одягу, через які, за уявою наших предків, злі сили могли дістатися до тіла людини. Звідси й основне значення вишивки в давнину - охоронне. Охоронним візерунком вишивались воріт, манжети, поділ, розріз горловини. Сама тканина вважалася непроникною для злих духів, тому що в її виготовленні брали участь предмети, рясно забезпечені заклинальним орнаментом. Тому важливо було захистити ті місця, де закінчувалась зачарована тканинаодягу і починалося тіло людини.
Вишивка виконувалася в основному нитками червоного кольору, якому надавалося особливе значення. Відтінки його різноманітні: червоний, смородиновий, маковий, брусничний, вишневий, цегляний ...
Шви, якими виконані старовинні вишивки - рахункові. Тобто для кожного стібка рахуються нитки тканини. Попередньо малюнок на тканину не перекладається, а лише може намічатися великими стібками тільки його місце і розмір. Найбільшого поширення набули такі рахункові шви, як \ "розпис \", \ "набір \", \ "лічильна гладь \".
Матеріали та тканини
Бавовняні нитки найкраще підходять для постійного захисту від пристріту і зурочень.
Шовк хороший для збереження ясності мислення, допомагає в складних ситуаціях, пов'язаних з кар'єрою.
Вовна захищає тих людей, яких зло вже, на жаль, торкнулося. Вона закриває пробої у вашій енергетиці. Вишивки шерстю виконуються на одязі в області шиї, серця, в області сонячного сплетіння, низу живота, тобто там, де розташовані основні чакри людини. Шерстю зазвичай вишивають силуети тварин (тих, які подобаються вам, до яких вас інтуїтивно тягне), рідше - дерева і плоди. Не варто вишивати вовною птахів і зірки. А ось сонце цілком підійде, буде постійно оберігати вас від холоду й темряви в житті!
Льон діє заспокійливо, особливо добре «працює» при використанні стародавніх символічних візерунків - при зображенні сонця, зірок, птахів, дерев.
Увага! Не слід на якійсь одній речі вишивати кілька різних за призначенням обережних візерунків, краще для кожного з них вибрати окрему річ - інакше результатом такої вишивки вийде якась енергетичнесум'яття. Це відноситься і до матеріалу, з якого зроблені нитки, - не треба в одному візерунку використовувати декілька типів матеріалу. Крім того, знайте:
Обережну вишивку прийнято робити гладкою, без вузликів - вузли обривають енергетичний зв'язок вишивки з її носієм, ускладнюють плавну течію енергій.
Місця розташування і колір вишивки
Важливо робити обережну вишивку без вузликів, так як вузли обривають енергетичні зв'язки вишивки з носієм.
1) традиційні - кругові (воріт, пояс, уставки, рукава, поділ).
2) нетрадиційні - тобто будь-які, що виконують різні захисні функції:
- Захист любовної сфери - червоно-помаранчеві візерунки, в яких переважають кругові і хрестоподібніформи;
- Захист маленької дитини від напастей - силует коня або півня, нитки червоні або чорні; для дитинистаршої, школяра - синьо-фіолетова гама, яка захищає від сильної розумової перевтоми;
- Блакитна або золотаво-зелена вишивка допомагає успішному веденню справ у будь-якій сфері діяльності.
Обереги своїми руками
Створюючи обереги, треба дотримуватися деяких правил.
Правило перше. Обереги не можуть бути виготовлені для себе.
Правило друге. Ніхто не може змусити кого-небудь виготовити для себе оберіг або вблагати зробити це. Обереги виготовляються тільки з доброї волі і від чистої душі.
Правило третє. Найсильніші обереги - ті, які виготовлені, зроблені для вас вашими кревними родичами: батьком, матір'ю, братом, дітьми.
Подружні зв'язки за традицією не вважаються кровною спорідненістю, але, якщо подружжя гармонійне та щасливе, взаємно створені обереги теж мають велику силу.
Комментариев нет:
Отправить комментарий